Stowarzyszenie „Silesia Adventure Sport” zrzesza grupę przyjaciół zajmujących się organizacją imprez sportowych na terenie woj. śląskiego. Do naszych „sztandarowych” wydarzeń należą:

– miejskie rajdy przygodowe, które organizujemy już od 2011 roku. Uczestnicy otrzymują mapy z zaznaczonymi punktami do których mają za zadanie dotrzeć
i wykonać tam określone zadanie, np.: wspinaczka, kajaki, wbieg po schodach, basen, zadanie logiczne. Doskonała okazja aby poznać miasto w nietypowy sposób. W kwietniu 2015 roku w V Miejskim Rajdzie Przygodowym w Katowicach udział wzięło ponad 330 osób.

– cykl zawodów na orientację „Katowice Wieczorową Porą”. Przez cztery zimowe miesiące (od listopada do lutego) zapraszamy miłośników wieczornego biegania z mapą w różne dzielnice Katowic. W sezonach 2013/14, 2014/15 i 2015/16 biegaliśmy już m.in. po Osiedlach: „Gwiazdy”, Paderewskiego, Tysiąclecia, Odrodzenia, na Koszutce, Nikiszowcu, po Śródmieściu… Średnia frekwencja na poziomie 250 zawodników!

Silesia Race – to już poważna impreza spod znaku mapy i kompasu. Trasy piesze, rowerowe i adventure racing. Góry, lasy, jeziora, rzeki, nieprzespana noc (może nawet dwie), narastające zmęczenie i przeogromna satysfakcja na mecie. W październiku 2015 roku w Tworogu gościliśmy ponad 200 zawodników. W 2016r. Na podobne duże imprezy zapraszamy do Cieszyna, „Orienteering w Cieszynie” – 18/19 czerwca i w październiku (miejsce jeszcze nie ustalone).

– Night Biking Katowice – czyli całonocne przejazdy rowerowe kończące się o wschodzie Słońca na jednej z katowickich hałd. Wydarzenie organizujemy od lipca 2013 roku. W miesiącach letnich 2015 roku w przejazdach uczestniczyło nawet 400 (słownie: czterystu) rowerzystów.

– Tarnogórski Bieg Górski – w kwietniu 2015 roku zorganizowaliśmy pierwszą naszą imprezę stricte biegową. Kilkudziesięciu biegaczy zmierzyło się z „górską” trasą w Parku Repeckim. Na pewno spotkamy się znów w 2016 roku:)