Mając na uwadze słowa „Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów”, zapraszamy do obrazkowego przedstawienia tego, jak będzie wyglądał rajd. 

 

Po przyjściu do bazy rajdu rejestrujemy się, odbieramy tzw. karty startowe (na niej to będziemy potwierdzać obecność na kolejnych punktach kontrolnych, sędziowie punktowi będą tu wpisywać zdobyte przez nas punkty). 

a

 

Pół godziny przed startem ma miejsce tzw. odprawa techniczna. Tłumaczymy tutaj dokładnie zasady rajdu, odpowiadamy na pytania uczestników.

ac

 

Kilka minut przed startem rozdawane będą mapy. Lojalnie uprzedzamy: nie bierzemy odpowiedzialności za żadne szkody wyrządzone w tym czasie:). Hasłami przewodnimi niektórych zawodników są w tym czasie: „nie bierzcie jeńców” i (jak mawiali gladiatorzy) „twoja śmierć to moje życie”… 🙂

ab

 

W zależności od wybranej trasy poruszamy się pieszo lub rowerem. Sami decydujemy o kolejności w jakiej będziemy „zaliczać” punkty kontrolne jak i o drodze pomiędzy nimi. Oczywiście najlepiej aby była jak najkrótsza!

ad

 

Zadanie specjalne na punktach kontrolnych. Generalnie możemy podzielić je na dwa rodzaje: te wymagające siły umysłu i te wymagające sprawności fizycznej. 

ae

af

 

Kilka zadań sprawnościowych, z którymi mierzyli się już uczestnicy naszych zawodów. 

ah

ag

 

Po zakończonym rajdzie zapraszamy na posiłek regeneracyjny, ceremonię zakończenia imprezy, nagrodzenia zwycięzców oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników wydarzenia. 

ai